Сьогодні ми хочемо продовжити тему розвитку позитивного мислення та розповісти про «Щоденник вдячності».
Що таке щоденник вдячності?
Щоденник вдячності- це особистий простір, де ми можемо розмірковувати і записувати те, за що ми вдячні щодня. Це інструмент, який допомагає нам змістити наш фокус у бік позитиву, заохочуючи мислення вдячності та стійкості.
🖊️ Як почати вести щоденник вдячності:
1️⃣ Знайдіть журнал: Виберіть зошит або щоденник, який подобається саме вам. Він може бути простим або складним, якщо ви хочете, щоб він був унікальним і цікавим.
2️⃣ Виділіть час: Щодня виділяйте кілька хвилин на роздуми про свій день і записуйте те, за що ви вдячні. Це може бути вранці, перед сном або в будь-який інший час, який вам підходить.
3️⃣ Подумайте про свій день: Зупиніться і поміркуйте про позитивні моменти, досвід або людей, які принесли вам радість, підтримку або натхнення протягом дня. Згадайте про прості задоволення, добрі вчинки або досягнення — великі чи малі.
4️⃣ Пишіть з наміром: Записуйте у своєму щоденнику від трьох до п’яти речей, за які ви вдячні за кожен день. Пишіть конкретно і детально, пояснюючи, чому ці речі або досвід є важливими для вас. Нехай ваші слова відображають суть вдячності.
5️⃣ Прийміть різноманітність: Прийміть різноманітність вдячності, досліджуючи різні аспекти вашого життя. Подумайте про стосунки, особисті досягнення, моменти спокою, добрі вчинки чи красу природи. Дозвольте вдячності пронизати кожен аспект вашого буття.
6️⃣ Зробіть це звичкою: Постійність — це ключ до успіху. Прагніть писати у своєму щоденнику подяки щодня, але не будьте занадто суворими до себе, якщо ви пропустили один день. Пам’ятайте, що ця практика допоможе вам з часом розвинути позитивне мислення.
7️⃣ Обмірковуйте і переглядайте: Періодично переглядайте свої попередні записи. Простежте свій шлях до вдячності, розмірковуючи про моменти, які сформували і піднесли ваш дух. Нехай ці роздуми надихають і мотивують вас.
Щоденник вдячності може бути потужним інструментом для виховання радості, стійкості та глибшої подяки за життєві благословення, якими б малими вони не були.
Поділіться своїм досвідом, порадами чи думками щодо ведення щоденника подяки в коментарях нижче. Давайте надихати і підтримувати один одного, розвиваючи мислення вдячності.
Долучайтесь до наших семінарів та індивідуальних консультацій з сімейним психологом!
#поради_психолога_жінкиДії
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/buHAHsU5grZDoXrx9
Наша пошта — womendiya2023@gmail.com
Проєкт “Адаптація та психолічна підтримка жінок — ВПО” реалізується за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation
Погляди, висловлені в цій публікації, не обов’язково відображають погляди Black Sea Trust for Regional Cooperation або його партнерів.