Ми розуміємо величезну відповідальність за безпеку та спокій наших дітей у складні часи, особливо під час нічних обстрілів.
Сьогодні ми хочемо запропонувати поради психолога про те, як підтримати та заспокоїти дітей віком до 5 років у ці складні моменти.
🙏Маленькі діти мають обмежене розуміння складнощів війни і можуть намагатися виразити свої емоції вербально. Вони можуть відчувати страх, тривогу, розгубленість або неспокій під час нічних обстрілів. Важливо розпізнати їхні унікальні емоційні особливості та забезпечити їм комфорт і заспокоєння, яких вони потребують.
⏰ Діти дошкільного віку сприймають час інакше. Вони сприймають неприємні події як щось дуже велике. Тому важливо розмовляти з дітьми про те, що це скінчиться, як і раніше закінчувались неприємні або приємні речі, наприклад, візит до лікаря чи перегляд улюбленого мультфільму. Ми повинні надати дитині орієнтири. Важливо зв’язувати минуле з теперішнім та разом дивитись у майбутнє. Це допомагає сформувати стійкі зв’язки, які запевняють дитину, що вона здатна впоратися зі складнощами. Можемо говорити про те, як ми раніше переживали труднощі: «Ти боїшся, я тебе розумію. Мені також іноді страшно. Пам’ятаєш, коли ти впав і вдарився? Тоді ми сильно налякалися. Але ми подолали це, так? І цього разу все пройде і будемо і далі радіти». Варто згадувати минулі досвіди, щоб показати, що ми можемо впоратися і зараз.
🤗Діти до п’яти років є емоційно вразливими та сильно залежать від матері. Важливо забезпечувати їм тісний фізичний контакт — обіймати, гладити. Повідомляти дитині, що ми поруч і знаходимось разом.
🍏Забезпечити доступ дитини до води та їжі, подавати смачні і корисні перекуси. Теплі напої кращі за холодні, оскільки стрес збільшує напругу в організмі, а тепла рідина допомагає розслабити його.