Сьогодні поговоримо про підлітків. Під час нічних ракетних обстрілів важливо розуміти, що підлітки можуть мати особливі емоційні переживання порівняно з молодшими дітьми.
Пропонуємо розглянути емоційні відмінності підлітків та рекомендації щодо того, як підтримати їх у цей складний час.
🌙 Підлітки (13-18 років):
Підлітки перебувають в унікальній фазі розвитку, відчуваючи цілу низку емоцій і прагнучи більшої незалежності. Ось що вони можуть відчувати і як ми можемо їх підтримати:
😱Підвищена тривожність і стрес: Підлітки можуть відчувати підвищену тривогу і стрес під час нічних ракетних обстрілів. Вони краще усвідомлюють потенційні наслідки ситуації і можуть турбуватися про власну безпеку та безпеку близьких.
😤Потреба в емоційному самовираженні: Заохочуйте підлітків відкрито висловлювати свої емоції та підтверджуйте їхні побоювання. Створіть безпечний простір, де вони почуватимуться комфортно, обговорюючи свої страхи, розчарування та питання.
🙌Активна участь: Залучайте підлітків до обговорення планів на випадок надзвичайних ситуацій, заходів безпеки та способів підтримки один одного під час нічних атак. Надайте їм можливість брати активну участь у процесах прийняття рішень, розвиваючи почуття контролю та відповідальності.
🗣Інформація та комунікація: Надавати точну та відповідну до віку інформацію про ситуацію. Беріть участь у відкритому та чесному спілкуванні, відповідаючи на їхні запитання та занепокоєння. Заохочуйте їх шукати надійні джерела інформації, щоб зменшити тривогу, викликану дезінформацією.
🥇Стратегії подолання: Заохочуйте підлітків розробляти і практикувати здорові стратегії подолання, такі як вправи на глибоке дихання, ведення щоденників, фізичні вправи або залучення до творчих занять, таких як письмо, малювання або гра на музичних інструментах. Ці стратегії можуть допомогти зменшити тривогу та забезпечити відчуття контролю.
💫Зв’язок і підтримка: Сприяйте формуванню у підлітків почуття спільноти та зв’язку. Заохочуйте їх ділитися своїм досвідом, думками та почуттями з друзями або групами підтримки, яким вони довіряють. Сприяйте підтримці та солідарності з боку однолітків, нагадуючи їм, що вони не самотні у своїй боротьбі.
Пам’ятайте, що кожен підліток унікальний, і його емоційні переживання можуть відрізнятися. Звертайте увагу на їхні індивідуальні потреби, забезпечуючи відкритий діалог і розуміння.
Долучайтесь до наших семінарів та індивідуальних консультацій з сімейним психологом!
#поради_психолога_жінкиДії
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/buHAHsU5grZDoXrx9
Наша пошта — womendiya2023@gmail.com
Проєкт “Адаптація та психолічна підтримка жінок — ВПО” реалізується за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation
Погляди, висловлені в цій публікації, не обов’язково відображають погляди Black Sea Trust for Regional Cooperation або його партнерів.